1 Mart 2009 Pazar

Fener Şampi...!


Böyle bir başlık atmamın sebebi, Fenerbahçe'nin dün gerçekten her şeyiyle şampiyon gibi olmasıydı. Taraftarlar bir başkaydı, oyuncular bir başkaydı, Aragones bile normal değildi. İlk 45 dakika gelen gollerle birlikte çok zevkliydi. Uzun zamandır izlediğim en iyi 45 dakika diyebilirim. Sivas oyunu çirkinleştirmeye yönelik bir harekette bulunmadı. Bence gayet iyi oynadılar. Sonuçta kendi sahasında 12 maçta 33 gol atmış bir Fenerbahçe var.

Maç boyunca düşündüğüm şey futbolcuların maç seçmesiydi. Tamam başta Aziz Yıldırım ve Luis Aragones hatalı. Fakat futbolcuların hiç mi suçu yok? Aragones ne kattı bu takıma da bambaşka bir Fenerbahçe izledik bir haftada? Futbolcular maçın öneminin farkındaydılar, ona göre oynadılar. E be kardeşim her maç 3 puan değil mi? Koskoca adamlarsınız, bunun farkına varamıyor musunuz? Alex az daha hakeme itirazdan dışarı atılacaktı, o kadar önem vermişti karşılaşmaya, ki çok da iyi oynadı. Uğur Boral son haftalarda hiç olmadığı kadar iyiydi. Emre Belözoğlu eskiye nazaran daha iyiydi. Semih de öyle...

Fenerbahçe bu şekilde oynasın şampiyon olur, buna inanıyorum fakat oyuncuların maç seçmesinden dolayı özellikle deplasmanlarda iyi oynayamadıklarını, bu yüzden de bu maçın istisna olduğunu düşünüyorum. İnşallah yanılırım ve takım hep dün geceki oyunu oynamaya devam eder.

2 yorum:

  1. Ben bu kadar ustaca yapılmış bir umut tacirliği görmedim arkadaş..! Sizin gibileri halkla ilişkiler departmanımızda görmek isteriz :)

    En azından Ali Koç gibi ağlak ağlak bakmazsın üstad ya :D

    YanıtlaSil
  2. Tabi Bülent Uygunun yenilgiye davetiye çıkan taktiğinide unutmamak lazım.

    YanıtlaSil