10 Nisan 2009 Cuma

Küme Düşme Hattı


Ligin bitmesine 8 hafta kaldı ve büyük bir mücadele yaşanıyor bilindiği gibi alt sıralarda. Hacettepe düştü gibi. 10. sıradaki Antalyaspor bile düşebilir, 9. Ankaraspor'un düşmesi çok zor gibi gözüküyor. 8 takım, Hacettepe'nin yanındaki 2 takım olmamak için mücadele veriyor. 17. Kocaelispor, 5. Trabzonspor'dan daha fazla gol atmış durumda. Ayrıca kalan 8 haftada Antalyaspor, Konyaspor, Denizlispor, Büyükşehir Belediyespor gibi rakipleriyle oynayacak. Son haftada son sıradaki Hacettepe ile oynamaları da bir avantaj.

Kocaeli'nin üstündeki Ankaragücü'nün farklı bir durumu var. Düşmesi durumunda Ankaraspor ile değişecekleri söyleniyor. Bu tarz şeyleri hiç sevmem fakat oluyor maalesef. Ankaragücü'nün kalan maçlarına baktığımızda Fenerbahçe ve Galatasaray deplasmanlarına gittiğini görüyoruz. Ayrıca sahalarında Beşiktaş ile oynayacaklar, son hafta da yine rakipleri Antalya deplasmanındalar. İşleri bence bayağı zor.

Ankaragücü'nün üstündeki Büyükşehir Belediyespor'un kalan 8 maçının 5'i evinde. Tabii bu ne kadar avantaj tartışılır. Oynayacakları Galatasaray ve Sivas maçları dışında kalan 6 maçtan maksimum puanı kazanmaları gerekiyor. Onların da düşmesini istediğimi söyleyebilirim. Taraftarı olmayan takımın 1. lig'de ne işi var ki?

Belediye'yle aynı puanda olan Denizli'de sıra. Baştan söyleyeyim, 3 yıl önce yaptıklarını bu sene de Beşiktaş'a yapabilirler, son hafta evlerinde Beşiktaş ile oynuyorlar. Ayrıca Kayseri, Bursa, A. Gücü, Fenerbahçe gibi zorlu deplasmanları var. Bu deplasmanlardan ne kadar puan toplasalar kardır.

Yine 29 puanlı diğer bir takım Gençlerbirliği. Kalan 4 deplasmanın 3'ü Sivas, Galatasaray ve Trabzon ile. Bu maçlardan puan çıkaramamaları halinde işleri çok zorlaşır. Valla hiç de kolay değil zaten işleri. Kayseri, Antep gibi kuvvetli ekiplerle de oynayacaklar.

30 puanlı Konyaspor'a geldik. Maçlara bakıyorum da, her takımın zorlu maçları var, Allah kolaylık versin. Konya da deplasmanda Fenerbahçe'yle oynayacak. Ayrıca sahasında Sivas'la mücadele edecek. Evindeki diğer 3 maçta minumum 6 puan kazanmaları gerekiyor bence.

Eskişehir de 30 puanlı bir ekip. Düşeceklerini sanmıyorum ama maçlara bakalım yine de. E. Şehir'in evindeki maçlar çok zorlu. Beşiktaş, Trabzon ve Ankaraspor maçları var. Artık deplasmandaki maçlara daha fazla önem vermeleri gerekiyor. Deplasmanda 4 maçın 3'ü rakipleriyle.

En rahat takım Antalyaspor. 32 puanı var. Fener, Sivas, Kayseri, Bursa, Ankara maçları var. Alacakları puanlar üst sıraları da etkileyecektir.

Benim adaylarım ise Hacettepe'nin yanına, Kocaeli ve İstanbul Büyükşehir Belediye...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder