6 Nisan 2009 Pazartesi

Nasıl? Lig bitmedi mi?


Geçtiğimiz 2 Nisan-5 Nisan tarihleri arasında Türkiye'nin çeşitli illerinde U15 grup maçları yapıldı. Statü şöyle: 24 il merkezinde 4, 5 veya 6 takım karşılaştı ve her grup lideri ikinci kademeye yükseldi.

Herneyse... Her kentin Futbol İl Temsilciliği, 27 Mart'a kadar, kentlerinden hangi takımların şampiyonaya katılacağını, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na (TASKK) bildirmek zorundaydı. Hafta başında TASKK eşleşme tablolarına yayınladı. Ancak benim de dikkatimi çeken olay, Sakarya temsilcilerinin isminin yazmamasıydı.

1 Nisan günü, Kocaeli grubunun fikstür çekimi yapılacak. Fikstür çekimi saat 15.00'te. 6 takımın temsilcisi de kuraya katılacak. Ev sahibi Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun sekreteri sabah saatlerinde katılacak tüm takımları aramaya başlıyor. Farkediyor ki, Sakarya temsilcisinin ismi yok...

Bunun üzerine Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu arıyor:

- Alo, iyi günler, Kocaeli ASKF'den arıyorum. Bugün yapılacak U15 kura çekimine sizden hangi takım katılacak belirtilmemiş. Hangi takım geliyor Sakarya'dan?
- Belli değil.
- Nasıl, anlayamadım?
- Belli değil. Bizim ligimiz daha bitmedi.
- ?!!? Nasıl bitmedi?
- Bugün son maçları oynatacağız. Birkaç saat sonra arasanıza siz...

Gerçekten de öğlen Sakarya U15 Ligi tamamlanıyor, puan durumunda skandal yaşanıyor (ki bu ayrı bir mevzu), Sakarya temsilcisi kuraya 5 dakika kala yetişiyor. İki maçta da fark yiyip dönüyorlar.

Sorun şu ki, amatör ligde bile bu kadar amatör bir zihniyet fazla! Bizim internetten rahatça öğrenebildiğimiz play-off planlamasını Sakarya'daki yetkililer nasıl bilmez, hayret!

1 yorum: