6 Mayıs 2009 Çarşamba

Lejyonerlerimizin Form Durumları


Tugay Kerimoğlu: Tugay cephesindeki gelişmeleri herkes biliyordur herhalde. Tam 10 sezondur yurt dışında forma giyiyor (2 sene Glasgow, 8 sene Blackburn). Yaşı da 39'a geldi. Türkiye'de olsa, 3-4 sene evvel futbolu bırakmıştı herhalde. Kendisinden 1 yaş küçük olan Bülent Uygun yıllardır teknik direktörlük yapıyor. Bu sezon 26 lig maçında görev aldı, 14'üne sonradan girdi ve 1 gol attı.

Tuncay Şanlı: Tuncay çok büyük bir ihtimal bu sene takımından ayrılacak. Oynamış olduğu 30 lig maçında 6 gol attı, bunların 3'üne sonradan girdi. Geçtiğimiz sezon da 34 lig maçında 8 gol atmıştı. Newcastle, Everton, Tottenham gibi kulüplerden birine transfer olması çok iyi olacak.

İbrahim Kaş: Bu sezon sadece 7 maçta forma giydi. 5'ine ilk 11'de çıktı. Tabii daha 23 yaşında, önemli olan senede 25 maç ve üstü oynayabilmesi...

Marco Aurelio: Bilindiği gibi ağır bir sakatlık geçirdi Aurelio ve sezonu kapattı. 29 maçta 4 golü var. Takımında en çok süre alan 4. futbolcu.

Ersen Martin: 12 maçta görev aldı ve bütün maçlarda sonradan oyuna girdi. 289 dakika oyunda kalabildi. Tek golünü pazar günü attı.

Nihat Kahveci: Ah şu sakatlıklar olmasa neler yapar diyor insan... Bu sezon 16 lig maçında oynadı, 9'unda sonradan oyuna girdi ve golü yok maalesef.

Necati Ateş: Nereden nereye geldi diyebileceğimiz isimlerden o da... Bilindiği gibi 2. Lig'de Sociedad forması giyiyor. 29 maçta oynadı, 19'una sonradan girdi ve tek golü var. Bu hafta son dakikalarda attı o golü ve takımına beraberlik kazandırdı.

Nuri Şahin: Dortmund'da 21 maç oynadı bu sezon, 8'ine sonradan girdi. 1 golü var, Aralık ayında attı onu da.

Hamit Altıntop: Sakatlıklarla boğuşan bir oyuncumuz daha. 10 maç oynayabildi ligde, ve 6'sında sonradan oyuna girdi. 2 gol attı, bunlardan birini bu hafta sonu kaydetti. Takımının galibiyet golüydü.

Sinan Kaloğlu: 17 maçta forma giydi, 8'ine ilk 11'de başladı. 3 golü var, bunlardan birini deplasmanda Bayern'e atmıştı.

Ümit Özat
: Başına gelenleri herkes biliyor. 3 maç oynadı sezon başında...

Çağdaş Atan: 25 maçta forma giydi şimdiye kadar, 1'inde sonradan oyuna girdi. 2 gol kaydetti, biri Dortmund'a, diğeri Hertha Berlin'e. En istikrarlı lejyonerlerimizden...

Halil Altıntop
: 27 maçta forma giydi, bunların 7'sinde sonradan oyuna dahil oldu. Maalesef 4 gol atabildi. En önemli golünü geçtiğimiz ay Bayern deplasmanında attı, takımına 3 puan kazandırdı.

Yıldıray Baştürk: Fazla bir şey yazmak istemiyorum Yıldıray ile ilgili... 4 maçta forma giydi, sadece 1'inde ilk 11'de başladı. Golü yok. Bir an önce eski günlerine döner inşallah...

Mesut Özil: Aslında bu listeye koymam doğru mu tam olarak bilemedim ama yine de yazayım dedim. 88 doğumlu futbolcu, 24 maçta oynadı bu sezon şu ana dek, 18'ine ilk 11'de başladı. 3 gol attı.

Serdar Taşçı: Aynı şekilde Serdar'ı da almalı mıyım bilemedim. 27 lig maçında oynadı, 1 golü var.

Ali Güneş: Bilmeyenler için yazayım, kendisi 2. Lig'de Freiburg forması giyiyor. Sadece 7 maç oynadı ve 2'sinde sonradan oyuna girdi. 1 de golü var.

Mevlüt Erdinç
: O da ayrılacak büyük bir ihtimal takımından. 32 maçta oynadı ve 9 golü var.

Tümer Metin: 9 maçta oynadı, 4'üne sonradan girdi ve 2 gol attı.

Caner Erkin: Rusya'da ligler Avrupa'yla aynı vakitte oynanmadığı için geçtiğimiz sezonu da yazacağım. Caner geçtiğimiz sezon 18 maçta forma giymiş. Bu sezon ise geride kalan 7 maçta sadece 1 kez oynamış, onda da son dakikalarda oyuna girmiş.

Gökdeniz Karadeniz: Geçtiğimiz sezon 27 maçta oynamıştı ve 6 gol atmıştı. Bu sezon ise geride kalan 7 maçın 5'inde oynadı, 2'sinde sonradan oyuna girdi. Golü yok.

Hasan Kabze: Geçtiğimiz sezon 23 maçta oynamış, 2 gol atmıştı. Bu sezon ise sadece 3 maçta oynadı ve hepsinde son dakikalarda oyuna girdi.

Fatih Tekke: Geçtiğimiz sene 22 maçta 8 gol atmıştı. Bu sezon ise 5 maçta oynadı, 3'ünde sonradan oyuna girdi ve 3 gol atma başarısı gösterdi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder