28 Ağustos 2009 Cuma

Daha Kolayı Çekilemezdi


Önceliklere tüm gruplara şuradan bakılabilir;

Bir önceki postta en kolay grup olarak, Bükreş/Dinamo Zagrep/Sheriff'i saymıştım. Fenerbahçe'ye 1 ve 4. torbalarda bu iki takım geldi. Daha iyisi gelemezdi açıkçası. Gerçi 2. torbanın ilk sırasındaki Fenerbahçe bu kurayı haketmişti. Bundan 10 yıl önce Bükreş ile kötü bir anımız var, onu telafi edebiliriz. Bu grupta 2. olmak başarısızlıktır, nokta... Twente ekstra puanlar çıkartabilir grupta.

Galatasaray'ın grubuna ise ters geldiği için istemediğim Panathinaikos çıktı. Tabii gelebilecek en iyi 3-4 takımdan biriydi Yunan ekibi, zaten puan olarak da 12 takımdan 10. sırada... 3. ve 4. torbalardan zor takım gelmedi Galatasaray'a da Fenerbahçe gibi. Çok büyük bir avantaj tabii bu. Bol bol Bükreş maçı izleyeceğiz. Galatasaray komşudan 1 puan çıkartırsa deplasmanda, grup lideri olur. Ama 2. olsa da kimse mırın kırın etmemeli. Galatasaray'ın son 2 sıradaki takımdan minumum 9 puan almalı. Aynı şekilde Fenerbahçe de.

Özet olarak, iki takımımıza da gayet iyi kuralar çıktı. Valencia ve Genoa ile aynı grupta da olabilirdi ekiplerimiz. Gruptan çıkamazlarsa -ki böyle bir şeye ihtimal bile vermiyorum- büyük rezalet olur.

Desteklediğim Celtic'e ise daha zor bir grup geldi. Çok formda olan Hamburg, Hapol Tel-Aviv ve Aston Villa'yı eleyerek sürpriz yapan Rapid Wien... Celtic'in 1. olabileceğini düşünüyorum ama Hamburg şu an daha ağır basıyor. Tuttuğum diyemeyeceğim ama son yıllarda çok yakından takip ettiğim Roma'ya ise Basel, Fulham, CSKA Sofya geldi. Gerçekten zor bir grup. Roma zorlanmaz bence ama 2. için %51 Fulham diyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder