20 Eylül 2009 Pazar

Fenerbahçe-İstanbul Bşb. Maçı Öncesi


Geçtiğimiz sene bayramın 1. günü güzel bir hava ve Fenerbahçe'nin maçı vardı. Rakip Dinamo Kiev'di ve ben maça gitmiştim fakat berabere kalmıştık. Bugün ise yağmur yağıyor -en azından Avrupa yakasında bu şekilde- ve yine Fenerbahçe'nin maçı var.

İstanbul Büyükşehir Belediye'ye karşı son 4 maçta topladığımız puan 4, yazıyla dört. 2 kez yenildik, bir kez de berabere kaldık. Geçen hafta sahasında Trabzon'dan 6 yiyen Belediye'ye yenilirsek hiç şaşırmam, Abdullah Avcı Fenerbahçe maçlarına gerçekten iyi hazırlanıyor.

Baktığımız zaman sakatlığı bulunan Gökhan Gönül'ün ve cezalı Emre Belözoğlu'nun oynayamayacağını görüyoruz. Basında çıkan haberlere göre Gökhan'ın yerinde Bekir, Emre'nin yerinde Mehmet Topuz oynayacak. Volkan Demirel/Bekir, Bilica, Lugano, Vederson/Kazım, Cristian, Mehmet Topuz, Dos Santos/Alex/Güiza 11'iyle sahaya çıkacağı yazıyor Fenerbahçe'nin Ntvspor.net'te. Daha önceden de söylediğim gibi Bekir gayet iyi bir futbolcu olabilir ama Manisa maçında sağ bekte yaptıklarını gördük. Sağ bekte Mehmet Topuz'u oynatabilme imkanın varken G. Gönül'ün yokluğunda, Bekir'deki ısrar niye? Bir Allah'ın kulu da çıkıp "Mehmet Topuz bu mevkide zamanında oynadı, hem de gayet iyi oynadı" demiyor mu Daum'a? Roberto Carlos'u 6 yabancı kontenjanı yüzünden yazmamışlar anladığım kadarıyla, ben de ayrılması taraftarıyım fakat bu sorun yaratmayacak mı? Ayrıca Semih, Özer, Uğur Boral, Selçuk gibi oyuncular takım kötü oynarken de şans bulamayacaksa ne zaman bulacak? Son maçlarda Cristian'ın ortalama bir Selçuk'tan ne gibi artı yönleri var, biri bana anlatsın. Sol bek Andre Santos, sol açık Uğur Boral denemez mi bazı maçlarda? E madem Uğur'u hiç oynatmayacaktınız, çocuğu Espanyol istedi, neden gitmesine izin vermediniz? Özer son maçta kadroda yoktu, neden?

İşte bu sorularla bekliyorum maç saatini. Daum aynı kadroyu çıkartırsa sahaya ve geçen hafta 6 yiyen takıma karşı iyi futbol oynanmazsa, Daum'u ve bazı oyuncuları savunmaya kimsenin hakkı yok, kusura bakılmasın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder