25 Eylül 2009 Cuma

Özer Yine Kadroda Yok


Eski hocası Aykut Kocaman'ın takımına geldiği için ilerleyen haftalarda şans bulacaktır diyordum fakat haftalar geçiyor ve Özer Hurmacı ilk 18 kişilik kadroya bile alınmıyor. Bunun bir açıklaması olmalı elbette. Daum'a niye sorulmuyor, sorulduysa da benim mi haberim yok bilemiyorum. Antalyaspor maçı kafilemizin 20 kişilik kadrosu şu şekilde;

"Volkan Demirel, Volkan Babacan, Mert Günok, Lugano, Bilica, Önder, R.Carlos, Vederson, Gökhan, Cristian Baroni, Selçuk, Alex, Andre Santos, Deivid, Kazım, Mehmet Topuz, Uğur Boral, Güiza, Semih ve Emre."

6 yorum:

 1. Kafayı sıyıracağız yakında.

  YanıtlaSil
 2. sakatlığı falan yoksa, götür en azından. takımdan soğutuyor çocuğu...

  YanıtlaSil
 3. Özer niye onbir de yok?
  Neden kadroya alınmıyor?

  Sorularının medya da sıkça yer almasının hem Daum, hem de Özer üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceğini hesaba katmamız gerekir.

  Sakatlık sonrası fiziki dayanıklılığa ve teknik taktik yeterliliğe ulaşamadan alabileceği formayı; oluşturulan veya şişirilen büyük beklentileri karşılamayacak (kötü) performansın yaratabileceği düşkırıklıklarını da düşünmeliyiz.

  Artık futbol bloglarının da ulaşılabilirliğini göz önüne katarak buraları okuma olasılığı bulunan Özer'imizin;

  Kadro dışı kaldığı bugünleri takımda yer alabileceği ilk maçlar için daha hırsla hazırlanabileceği değerli hazırlıklar olarak geçirebileceği kıymetli süreler olarak görmesini sağlamaya çalışmalıyız.

  Özer'imizin bu sabırsız beklentilerle ''kendisine karşı büyük haksızlık yapıldığı'' kanısının oluşabileceği hatta bunun bir saplantıya dönüşebileceğine olasılık tanımalıyız.

  Fenerbahçe formasını giydiği maçlarda doksan dakika mücadele verebilecek bir fiziki yeterliliğe ve dayanıklılığa ulaşabilmek için bu süreyi doğru değerlendirebileceği eşsiz bir kamp ve hazırlık aşaması olarak görebilmesini sağlayabilecek fikirlerle dolu yazılar üretmeliyiz diye düşünüyorum.

  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 4. alihoca: dediklerinin tamamına katılmakla birlikte şöyle de bir şey var. kadro şişkinliğine vs. acayip karşı olan bir insanım. üstelik daum'un fazla oyuncu oynatmadığı da ortada. bunu sırf özer için söylemiyorum, mesela sercan'ın alınması gündemdeydi. sercan'ı alacaktık, çocuk takımında ilk 11 oynayan ve milli takıma kadar yükselmiş bir isimken, fenerbahçe'de belki de 10-15 dakika bile oynayamayacaktı. daum'un özer'i kafasında nasıl düşündüğü önemli. "kadroda dursun, elbet sakatlık olur vs. oynatırım nasıl olsa" diye mi düşünüyor, yoksa "bu çocuk çok yetenekli, milli takım'da da oynayabilir ilerde, ilk 11 oynamasa bile maçların çoğunda elimden geldiği kadar şans vereceğim" diye mi?

  YanıtlaSil
 5. Sn Scugnizzi;

  Siz de takdir edersiniz ki, Özer'in oynadığı takımdaki başarısı ve konumu, Fenerbahçe'de başarılı olabileceğinin göstergesi olamıyor maalesef.

  Bunu aynı Ankara takımlarından alınan Tarık gibi yüzlerce oyuncuda defalarca gördük, görmek zorunda bırakıldık.

  Daum'un seçim ve kaygıları ile bizim beklentilerimizin en azından zaman olarak farklılık gösterdiğini düşünüyorum.

  Bizim öZER gibi bir oyuncudan beklentimizin bir iki üç maç yada sezonluk bir başarı olmadığı, şöyle altı yada yedi sezoonluk bir başarının temellerini nasıl atabiliriz gibi bir istemin Daum tarafından paylaşılmadığı bir acı gerçeğimizdir.

  Benim bu kanudaki naçizane umudum; Bir iki maç değil bir iki ay sonrası bile olsa Özerin kadroda yer alabileceği O MAÇA sabırla ve amansız bir çalışma ile deyim yerinde ise her kasının tüm liflerine varıncaya kadar güçlendir(il)mesidir.

  Yani ayakta kalabilecek bir güce, kaptırdığı top için geri koşabilecek bir ciğere vurduklarında yıkılamayacak bir fiziki yeterliliğe vücudunu hazırla(tıl)masıdır. Bunu da açık yada (Daum nedeni ile) örtülü bir biçimde Aykut Hocamız yapabilir diye umuyorum.

  Var olan teknik kapatisiteye eklenebilek yada geliştirilebilecek böylesi fiziki yetenekler sonrasında eninde yada sonunda alabileceği bir iki fırsat sonrasında Daum gibilerinin onu kesebilmesi zor hale gelecektir.

  Özetle benim korkum böyle bir büyük yeteneğin fiziki yeterlilik ve yeteneklerle donanmadan çıkabileceği bir kaç maçla (ve oluştutulan büyük beklenti balonları sonrasın oluşacak beklentilerle)kaybedebileceğimizdir.

  Buna en güzel örnek; hızı sürati birazcık tekniği ile çook iyi diyebileceğimiz bir Uğur BORAL'ın yaptığı sol kanat bindirmeleri sonrası geri dönebilecek-koşabilcek bir fiziki yeterliliğe kavuşamayışı daha doğrusu kavuşturlamayışı yüzünden ıslıklanışıdır.

  Özet'in özeti; bu konuda beklenti ve istemleri farklı olan Daum yerine,

  Var olan sözleşme ve kontratlar gereği saklı gizli de olsa; çare ve çözümün AYKUT Hocamız olduğunu düşünüyor ve umuyorum diyebilirim.

  Sağlıcakla kalmanız dileği ile...
  Saygılar

  YanıtlaSil
 6. aslında ne kadar konuşsak boş. her şey teknik ekipte bitiyor. a2 ligi'nde oynayabilme şansı olsaydı özer'in -diğer oynamayan oyuncuların da- daha kısa sürede istenen düzeye gelebilirdi ama en azından ilk 18'e alınması ve 2-0, 3-0 gibi seyreden maçlarda son 15 dakika oyuna girmesi gerekir. elbet daum'un da bildiği vardır. 3-4 hafta daha beklemek en iyisi...

  YanıtlaSil