1 Eylül 2009 Salı

Tabata Transferi


Beşiktaşlı olmamama rağmen şimdiye kadar çok eleştirdim Yıldırım Demirören'i. Ama tabata transferinde bütün suçu ona yüklemenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Hatta şimdiye kadar yaptığı yanlışların en ufağı diyebilirim.

Beşiktaş 4 maçta 6 puan aldı, Fenerbahçe ve Galatasaray da 12. Üstüne derbide Galatasaray kazanırsa daha ligin başında 9 puanlık fark olacak. Böyle olmasaydı ve Beşiktaş berabere kaldığı 3 maçın 2'sini kazansaydı, Tabata'ya bu kadar para verilerek transfer edilir miydi? Hayır. Yusuf sakat, Delgado sakat.. Nihat hazır değil. Takım gol atamıyor. Transfer sezonunun bitmesine birkaç gün kalmış. Transfer olma ihtimali olan kaliteli futbolcular çoktan uçmuş haziranda, en kötü temmuzda... Ne yapsaydı Yıldırım Demirören, almasa mıydı Tabata'yı? Yıldıray'ı mı alsaydı?

Yanlış bilmiyorsam yakın zamanda kongre var Beşiktaş'ta. Kongreye futbol takımı kötü girerse, Yıldırım Demirören için çok kötü olur. Takımı kim yönetiyor? Mustafa Denizli. Hayır Yıldırım Demirören yönetiyor, transferleri Mustafa Hoca'ya yaptırtmıyor diyen olursa editlerim yazdıklarımı. Ama bildiğim kadarıyla Başkan Mustafa Denizli ne derse yapıyor. Tabata transferinde asıl suçlu Mustafa Denizli'dir. Ağustosun son haftasında, yani transfer sezonunun son günlerinde daha iyi bir oyuncu alınamazdı bana göre. Mustafa Denizli'nin bunları son haftaya bırakmaması lazımdı. Ayrıca Tabata transfer edilmeseydi ve takım daha sonra başarısız olsaydı ne diyecekti Mustafa Hoca, "Son günlerde kaliteli bir 10.5 numara (şu tabirden de bıktım artık, 9.5 numara daha iyi) istedim, alınmadı, alınsaydı böyle olmazdı". Aynı şekilde taraftar da yine başkana kızacaktı. Yani adam transfer yapsa hatalı, yapmasa hatalı. İnsanları memnun etmek çok zor gerçekten.

Özet olarak; Yıldırım Demirören transferin son günlerinde bu transferi yapmaya mecburdu ve de yaptı. 8 değil 10 milyon euro olsa bile alacaktı belki. Kulübün parasını çarçur ediyor diye ona değil, Mustafa Denizli'ye kızın Tabata transferinde... Ayrıca Tabata başarılı olursa, Galatasaray'a ve Manchester United'a gol atarsa (olmayacak şey değil) herkes verilen parayı unutur, böyle de unutkan (!) bir milletiz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder