22 Kasım 2009 Pazar

Bir Uğur Boral Vardı Ne Oldu Ona?


Fenerbahçe kadrosunda bu sezon Daum'un unuttuğu birçok isim var. Bunlardan biri de Uğur Boral. Uğur'un öyle büyük bir hayranı değilim, devamlı ilk 11'de oynamalı vs. de demiyorum. Ama 3. Lig'de Alibeyköyspor'da oynarken 2.5 yıl gibi bir sürede Gençlerbirliği'nde direkt oynamaya başlayan, Milli Takım'a kadar yükselen, Milli Takım ve Fenerbahçe'nin bazı önemli maçlarında yıldızlaşan, gününde olduğunda kimsenin karşısında duramadığı bir isim.

Uğur Boral'ın bu kadroda, oyuncular bu form durumundayken kesinlikle daha fazla şans bulması gerekir. Direkt oynamaz da 65'te, 70'te oyuna girer. Ama Daum onu ilk 18'e bile almıyor. Özellikle önemli maçlarda çok ekstra bir performans sergileyen Uğur, dünkü maçta sonradan oyuna girse bile önemli işler yapabilirdi. Fenerbahçe bu sezon lig, Süper Kupa ve Avrupa Ligi'nde toplam 21 maç oynadı. Uzatmaları saymazsak 1890 dakika eder. Uğur bu 1890 dakikanın sadece 231 dakikasında oynadı. İlk 11'de başladığı maç sayısı "2". O maçlar da Sion ve Sheriff maçları.

Her teknik direktörün tercihleri ayrıdır, Daum Uğur'u kadrosunda düşünmeyebilir. E peki o zaman sezon başı bu çocuğu Espanyol istediğinde neden gitmesine izin verilmedi de koca bir ilk yarı boyunca zaman zaman kulübede, zaman zaman tribünde oturması sağlandı? Kimse kusura bakmasın da Uğur Boral'ı kadrodaki diğer müzmin yedek Ali Bilgin'le bir tutamam...

2 yorum:

  1. Uğur'un kariyeri umurunda mı ki Fener'in de gitmesine izin versinler. Otursun işte kenarda belki lazım olur mantığıyla bitiriyorlar çocuğu.

    YanıtlaSil
  2. Kendisinin performansina karnimiz tok, dün sonradan girse de hicbir sey yapamicakti.

    YanıtlaSil