30 Kasım 2009 Pazartesi

Doğru Transfer
Beşiktaş'a transfer olduğunda "Beşiktaş'ın son yıllarda yaptığı en iyi transfer" yazmıştım, oyunuyla yüzümü kara çıkarmadı. Beşiktaş bugün bu noktaya geldiyse, sayılacak 2-3 isimden biri Ferrari'dir. Ferrari'yi bizim Lugano'ya tercih ederim, nokta. En azından onun gibi dengesiz değil, her maç "kırmızı kart görecek mi acaba?" düşünmüyor Beşiktaşlılar.

5 yorum:

 1. Ferrari ve Ernst Beşiktaş'ın ayakta kalabilmesindeki iki büyük faktör, ben de çok beğeniyorum Ferrari'yi..Ama Lugano da boru değil, Drogba'yı yiyip bitirmiş kaç tane adam gördük ki dünya gözüyle :) Lugano'nun yerine değil yanına isterim olsa olsa..Ayrıca Bilica'yı da beğeniyorum ben, ve bizim için ne kadar önemli olduğunun ortaya çıktığı günler, oynamadığı 3 maçta yediğimiz 7 gol, öncesinde toplamda o kadar yememiştik sanırım. komşu mahalle "Taş Üstü"nden sevgiler, saygılar..

  YanıtlaSil
 2. ben lugano'ya kötü futbolcu demiyorum zaten, kimse de diyemez. bilica topu oyuna iyi sokan bir oyuncu. dolayısıyla hem emre hem de bilica'nın eksikliği takımı çok etkiledi, pas trafiği yalan oldu.

  YanıtlaSil
 3. Lugano herşeyden önce Uruguay gibi (her ne kadar artık başarılı olamasalar da) futbol kültürü olan bir ülkenin milli takım kaptanı. ayrıca bu sene pek bir dengesizliğini de görmedik. (bunda sanırım sözleşmenin de payı büyük)

  yani aralarında çok da bir fark yok bence. ayrıca lugano'nun daha golcü olması bir artı olarak görülebilir. (ki bu akşam da gördük)

  YanıtlaSil
 4. lugano golün dışında bu akşam çok çok iyi oynadı. fakat izlediysen gördüğün gibi son dakikada topu elleyerek gol yememize sebep oluyordu, ki bir pozisyonda da sağ tarafta adamın kolay sıyrılmasına izin verdi, gol yiyorduk onda da. o önemli değil de, sen 87. dakikada o noktada elle oynamayacaksın...

  YanıtlaSil
 5. el mevzusunda haklısın, lakin dediğim gibi artık fazla yapmıyor bu tip hareketleri. düşünsene, ilk yarı bitiyor neredeyse ve lugano halen daha cezalı duruma düşmedi!

  bana göre lugano'nun şu anki en büyük sorunu çıkış zamanlamasını ayarlayamaması. 3 yıl edu ile oynadıktan sonra bilica ve önder ile henüz uyum sorununu aşamamasından dolayı olabilir. örneğin bjk maçında geride kaldığı için bozduğu bir ofsayt pozisyonu var. bu maçta da çok çabuk ileri çıktı, bunu göremeyen bilica da ofsaytı çok defa bozdu.

  oyuncular birbirlerine alıştıkça geçer bunlar.

  YanıtlaSil