24 Kasım 2009 Salı

Kartal Yine İlk Devrede Uçuyor


Bilindiği gibi Bank Asya'da İstanbul'u temsil eden tek takım Kartalspor. 2006/07 sezonu sonunda yükseldiler bu lige. Açıkçası ben bu kadar başarılı olmalarını beklemiyordum. İlk yıl 16. sırada küme düşen Elazığ'ın 8 puan üstünde ligi 13. sırada bitirdiler. Ama ilk yarı çok başarılıydılar, devreyi liderin 1 puan ardında 3. sırada tamamlamışlardı 31 puanla. Koca bir ikinci yarı boyunca sadece 11 puan topladılar.

Geçtiğimiz sezon da küme düşme tehlikesi yaşamadılar -33. hafta sonunda 11. sıradaydılar- fakat son hafta onlar kaybedip son sıralardaki takımlar kazanınca, Sakaryaspor 39 puanla küme düşerken, onlar 41 puanla 12. sırada tamamladılar sezonu. İlk sezon olduğu gibi yine sezona çok iyi başlamışlardı. 12. hafta sonunda liderin sadece 3 puan ardında 4. sıradaydılar.

Kartal'da bu sezon da bir değişiklik yok. Bank Asya'daki ilk 2 sezonlarında olduğu gibi süper bir performans gösteriyorlar. İlk 13 maç sonunda ligin en az gol yiyen ekibi onlar. 13 maçta sadece 9 gol yediler. İç sahada 7'de 7 yapıp 21 puan topladılar. Fakat deplasmanda ise 6 maçta 3 beraberlik, 3 mağlubiyetleri var. Fenerbahçe'nin biraz daha kötüsü diyebiliriz bu açıdan. Deplasmanda biraz daha iyi sonuçlar alırlarsa, zirveye yükselecekler. Lider Konya'nın 30 puanı var, onların 24 ve 4. sıradalar.

Teknik direktör Kadri Özcan bilindiği gibi Trabzonspor camiasının önemli isimlerinden ve bana göre de Bank Asya'nın önemli antrenörlerinden. Kadrosunda yakından tanınan Oğuz Dağlaroğlu, Serkan Özsoy, Kürşat Duymuş gibi isimler bulunan Kartal, geçen seneki gibi kadrosunu dağıtmazsa ve saçmasapan nedenlerle teknik adam değişikliğine gitmezse, bu sezon son haftaya kadar Süper Lig'i kovalayabilir...

1 yorum:

  1. Kartalspor'un ikinci yarılarda neden puan topla(ya)madığı malum. Süper Lig'in yanından bile geç(e)mezler.

    YanıtlaSil