16 Aralık 2009 Çarşamba

Buralardan Fabiano GeçmiştiYoldan geçen bir Fenerbahçeliyi durdursak, "Fenerbahçe'ye son 5-6 yılda alınan Brezilyalı sol kanat futbolcularını sayabilir misiniz?" desek, muhtemelen Fenerbahçelilerin geneli Fabiano'yu hatırlamaz. Fenerbahçe'de sadece 13 maç oynayıp ayrılmıştı. Bu yüzden "kötü bir performans sergiledi" veya "vasat bir futbolcuydu" demek yanlış olur. Daha uzun süre kalsaydı, daha iyi yorum yapabilirdik hakkında. Fenerbahçe onun forma giydiği 14 maçın 12'sini kazandı, sadece 1'ini kaybetti (o da Beşiktaş'a karşı). Bu da ilginç bir istatistik.Şimdilerde Serie B'de Vicenza forması giyiyor. Görmeyeli pek değişmemiş...

5 yorum:

 1. Kendisini gayet net hatırlarım. O sene bütün maçarına gitmiştim:) Vasat bir sol kanat oyuncusuydu. Giderkende çok efendice ve hiç sorun çıkartmadan gitmişti. Merak ediyordum nerelerdeydi diye. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Çok ağır olduğunu da eklemek gerekir.Tipik Christoph DAUM transferiydi.hatta o kadar ağırdı ki sonunda orta sahada oynayan Ümit ÖZAT solbeke sol bek oynayan Fabiano da orta sahaya gelmişti.İşin ilginç yanı Fenerbahçe onu ağır kaldığı düşünülen İvayla PETKOV yerine almıstı.

  YanıtlaSil
 3. peki bu adam kim geliyo diye gitmişti? anelka mı geşmişti? devre arasıydı ama...

  YanıtlaSil
 4. bonaventure: o sezon devre arasında anelka geldi evet. şöyle bir sayalım;

  -nobre
  -aurelio
  -anelka
  -hooijdonk
  -luciano
  -alex

  6+1 ve 6+2 kuralları 2007 sonrası çıktı diye hatırlıyorum...

  YanıtlaSil
 5. adsız: o sezon az da olsa mahmut hanefi de yer bulmuştu sol tarafta...

  YanıtlaSil