4 Aralık 2009 Cuma

Daum'daki Açıklamalarındaki Değişim

Hatırlanacağı gibi Christoph Daum Sheriff maçı öncesinde "1 puan güzeldir" diye bir açıklama yapmıştı. Beni ve çoğu Fenerbahçeliyi hayal kırıklığına uğratmıştı. Twente maçının öncesinde ise "kazanma şansınız nedir?" sorusuna "%100" olarak cevap verdi.

Biri doğru dürüst tanınmayan, futbolla yakından ilgilenen çoğunluğun, kadrosundan 1-2 isim bile sayamayacağı bir takım. Diğer ise Hollanda'da son 10 lig maçını kazanan, 15 maçta hiç yenilmeyen, sadece 2 beraberliği bulunan ve 41 puanla PSV, Ajax, Feyenoord gibi ekiplerin önünde lider olan, üstelik seni İstanbul'da mağlup etmiş bir takım.

Normalde Daum'un Twente maçında 1 puan iyidir, Sheriff maçında kesinlikle kazanmamız gerekir demesi lazım. Fakat açıklamalarına "müdahale" mi geldi, yoksa takım kötü gidiyor diye oyunculara ve taraftarlara güven aşılamaya mı çalışıyor bilemiyorum.

Umarım bundan sonra da böyle Fenerbahçe teknik direktörüne yakışan açıklamalar yapar ve "Sheriff maçında 1 puan güzeldir" diyerek Fenerbahçelileri çileden çıkarmaz...

1 yorum:

  1. bu işte bir "silin" var ama azizsilin mi aykutsilin mi, çözemedim. yine de ne olmuşsa iyi olmuş :)

    YanıtlaSil