5 Aralık 2009 Cumartesi

Ivesa Yeni David James Olur Mu?


Eskişehir'de Ümit Karan ve Mehmet Yılmaz sakat. Devreyi kapadılar. Trabzonspor maçı sırasında, Eskişehir'in dev kalecisi İvesa'nın, yedek kalecinin başka bir oyuncuyla yer değiştirmesi sonucu son dakikaları ileri uçta geçirebileceği söylentileri, karşılaşmanın ardından kulaktan kulağa yayılmıştı. Bir yönetici bunu Fenerbahçe maçında da düşünebiliriz diye açıklama yaptı, "ilk olur herhalde" diye de belirtti. Rıza Hoca'nın söylediklerini okudum, "Trabzon maçında bir an aklımızdan geldi-geçti, Fenerbahçe maçında bu söz konusu değil" diyor.

Karışık bir durum tabii ki bu. Örneğin oyundan Volkan Yaman çıkıyor, yerine yedek kaleci giriyor. Ivesa da ileri uca... Bu daha önce yaşanmıştı, hatırlayanlar olacaktır.

İngiliz teknik adam Stuart Pearce, 15 Mayıs 2005 tarihinde oynanan Manchester City-Middlesbrough karşılaşmasının ikinci yarısında, oyun 1-1 devam ederken, oyundan bir orta saha oyuncusu olan Amerikalı Claudio Reyna'yı çıkararak, yerine yedek kaleci Nicky Weaver'ı sokmuştu, kaleci David James'i de hücum hattına yerleştirmişti. Maçtan sonra yaptığı açıklamada, James'ten forvet oyuncusu olarak yararlanabileceğini maçtan bir gece önce akıl ettiğini, uzun boyunun avantajı ile faydalı olacağına inandığını söylemişti. Gerçi James gol atamamıştı ama Manchester City penaltı kazanmıştı o dakikalarda. Fowler'ın vuruşunu Schwarzer kurtarmıştı...

Ortada net bir şey varsa, Rıza Çalımbay'ın Stuart Pearce kadar "kaçık" bir adam olmadığı... Ha olursa da unutulmayacak çok ilginç anlar yaşanabilir... Düşünsenize Ivesa attığı golle takımına maçı kazandırıyor. Günlerce, haftalarca konuşulur.

3 yorum:

  1. açıkçası yaparlarsa kendi elleriyle maçı vermiş olurlar. youla gibi aradan hızlı kaçan bir adam dururken ofsayta düşebilecek, ağır kalabilecek ve normalde hantal olan fb stoperleri tarafından rahatlıkla tutulacak bir forvet olur iveşa'dan.

    YanıtlaSil
  2. ya onu son 4-5 dakika için diyorlar...

    YanıtlaSil
  3. olursa gayet iyi olur bence.. hem böyle bir olay olursa dış basında da konu olur, yani dolaylı yoldan reklamımız olur.. Ayrıca son TS maçına bakcak olursak İvesa'nın Youla'dan daha yararlı olcağı kesin, Lugano'da dişine göre bir forvete karşı oynamış olur :)

    YanıtlaSil