20 Aralık 2009 Pazar

Maç Öncesi / Trabzon CephesiTrabzonspor için sezonun ikinci yarısını nasıl bir şekilde planlayacağını, transferlerini, her bir planını yakından etkileyecek, ama bu kadar önemli olmasına rağmen, enteresandır, son yılların en az stresle beklenen Fenerbahçe karşılaşmasıdır.

Şampiyonluk hedefiyle çıkılan ama sonu hüsranla biten diğer çoğu sezonun aksine ligden ümidini erken kesen Trabzonspor, beklenenin gerçekleşmesiyle yakalanan hava ve sezona fırtına gibi giren üstteki takımların yaşağı puan kayıplarıyla bir anda kendini yine zirveye yakın bir yerlerde buldu. Şenol Güneş'in gelmesiyle oluşan olumlu havanın fikstür avantajıyla da birleşip Trabzonspor'u yukarı taşımasıyla, Hugo Broos'la devam edilseydi, "Trabzon'da bir Fener maçı" olması dışında hiç bi önemi kalmayacak olan bu karşılaşmayı ülkenin futboldaki en önemli gündem maddelerinden biri yaptı.

Trabzonspor bir haftadır, hatta ondan da uzunca bir süredir, sezona damgasını vuran boş beleş işi gücü bıraktı, bu maça odaklandı. "Ah keşke şu da olsaydı" dedirten bir durum yok, maç öncesi hem fiziksel hem de mental açıdan camia olabilecek en yüksek motivasyon düzeyinde, ama en başında da belirttiğim üzere, büyük maçların kaybedilmesine sebep olan stresten uzak bir şekilde. Bu maçın kazanılması Trabzonspor için çoğu anlamda çok çok önemli ama kaybedilmesi her şeyin sonu değil. Zira sezon zaten gözden çıkarılmış gibiydi aslında daha 3 hafta öncesine kadar. İşte eğer bir faktör sonuca götürecekse Trabzonspor'u bu rahatlık faktörü götürecektir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder