3 Aralık 2009 Perşembe

Tokat Maçı 44 TL


Dünkü maçla ilgili yazıyı bir türlü yazamadım/canım yazmak istemedi. Akşama doğru veya en geç yazmayı düşünüyorum.

Konu yine bilet fiyatları... Kasımpaşa maçı gibi Ankaragücü maçı da seyircisiz oynanacak. Türkiye Kupası'nda ise bilindiği üzere Fenerbahçe iç sahadaki karşılaşmalarda Altay ve Tokat ile mücadele edecek.

Geçtiğimiz aylarda 55 liralık bilet fiyatları, uzun uğraşlar/baskılar sonucunda 44 liraya düşürülmüştü. Bana göre yine de pahalı ama en azından bu da iyi bir gelişmeydi. Fakat gördük ki zihniyette pek bir farklılık yok. Altay ve Tokat maçları da 44 TL. Bence maksimum 30 TL olmalıydı bilet fiyatları bu maçlarda. Hadi öyle yapmıyorsanız kadınlara ve 18 yaşından küçüklere %50 indirimli yapın. Kendim için bir şey istemiyorum görüldüğü gibi. İki maçta da stadın büyük bir bölümü boş kalacak. Özellikle de Tokat maçında. Belki bir babanın çocuğunu biletler ucuz diye kırk yılda bir maça götüreceği tutacaktı? O çocuk iyi bir Fenerbahçeli olacaktı?

Stadın dolmayacağı bariz belli olan maçlarda ha 44 olmuş ha 55. 30 lira civarı olmadığı sürece bu tarz 2. lig ekipleriyle oynanan karşılaşmalar, stada kombine sahibi olanlar dışında kimse gitmez.

Galatasaray'ın bugünkü Panathinaikos maçı 50 lira.
Beşiktaş'ın hafta sonu ligde oynayacağı Diyarbakır maçı 30 lira.
Bizim Tokat maçı 44 lira.

Normal mi bu?

8 yorum:

 1. real madrid kral kupasından elendikleri maçta 5 euro dan sattı biletleri yahu.

  YanıtlaSil
 2. Galatasaray - Bucaspor maçında Açık 10 TL'ydi.

  YanıtlaSil
 3. Ayıp artık bu yahu... Ama farketmiyo ki taraftar gelemezse daha iyi kart reklamı koyar yönetim tribüne...

  YanıtlaSil
 4. Orası fenerbahçe cumhuriyati ya ondandır.

  YanıtlaSil
 5. beşiktaş ve galatasaray maçlarında da aynı fiyat değil mi ama? Geçen sene Fener maçı 70, 2 hafta sonraki GS maçı 90 TL idi İnönü'de..

  YanıtlaSil
 6. erol: yok değil. 66 lira büyük maçlar. diğerleri de 55'ti ama işte 44'e düşürdüler.

  YanıtlaSil
 7. açıkçası tüm taraftarlar organize bir şekilde tepki göstermedikçe birşeylerin değişeceği yok bu camiada. klüp hem "maça gelin" diyor, hem bilet fiyatlarını yukarı çekiyor. hem "korsan forma almayın" diyor, hem de asgari ücretin 4'te 1'ine forma satıyor. fenerium'un para basması da 2 sene öncesinde kaldı. gidin anadoludaki herhangi bir fenerium'a, sinek avladığını göreceksiniz.

  malesef yönetim, klübü bağdat caddesi'nde yaşayanların bütçesine göre yönetiyor. iyi de, hani "Fenerbahçe Türkiye'dir" demiştiniz? sırası gelince 25-30 milyon taraftarımız var diyorsunuz, peki düşündünüz mü, bunların kaçı maça gidebilecek, çocuğuna forma alabilecek maddi imkanlara sahip?

  şunu unutmayın ki: "Fenerbahçe halk demektir" o cefakar dediğiniz taraftar da, bağdat caddesinden değil, sizin bir maç biletinizin parasını 1 haftalık çarşı/pazar parası yapan arka mahallelerden çıkar.

  YanıtlaSil
 8. Bu fiyatlandırmanın maalesef hiçbir elle tutulur tarafı yok. Ekonomik yönden de, sportif yönden de kulübe bir katkısı olmadığı aşikâr.

  Dolayısıyla tek bir ihtimal kalıyor; yönetim belli bir kesimin tribünlere gelmesini istemiyor.

  Unutmadan, Anadolu'daki Fenerium'ların (İzmir'de bile) durumu da maalesef Burak'ın söylediğinden çok farklı değil.

  Bu noktada, yönetimin Fenerbahçe'yi bir semt takımına çevirmeye, bir zümreye mâl etmeye çalıştığını ihtimali geliyor insanın aklına; ki bu da Fenerbahçeliler için rahatsız edici bir manzara.

  YanıtlaSil