6 Ocak 2010 Çarşamba

Udinese'nin Deplasman FobisiHer sene bazı takımlar evinde fena olmamasına rağmen, deplasmanda sefilleri oynar. Bu sezon da Serie A'da o takımlardan biri Udinese...

Udinese 16 maçta topladığı 18 puanla 14. sırada. Kendi sahasında oynadığı 8 maçın 5'ini kazanmış, 1'inde berabere kalmış. Gayet iyi. 8 maçta 16 puan. E deplasmana bakıyoruz, 8 maçta sadece 2 puan. Serie A'da deplasmanda en az puan kazanan takım şu an itibari ile onlar.

Attıkları 19 golün 11'ini Di Natale, 5'ini Antonio Floro Flores attı. Yani bu iki isim dışında bütün takımın toplam sadece 3 golü var.

Deplasmanda kaybettikleri 6 maçın 5'ini tek farkla kaybetmişler. Deplasman performansını arttırırlarsa orta sıralara yükselecekler. Çünkü puan tablosuna bakıldığında 9. Bari ile aralarında sadece 6 puan fark olduğunu görüyoruz. Serie A'da ev sahibi olmak daha da önemli diğer liglere göre ama 8 maçta 2 puanın açıklaması olamaz.

2 yorum:

  1. serie ada bi türlü sevemedigim bir takımdır udinese.nedendir bilmem belki o buyuk stadlarına ne zaman baksam boş görünmesinden midir?o kuvetli takıma göre iyi bir taraftarı olmamasından mıdır bilmem.di natale de artık transfer olsun bir yere.her takımda oynayabilecek bir oyuncu.

    YanıtlaSil
  2. Şimdi bu sezonki 19 maçta 11 golü atan Di Natale bu takımın kahramanıymış gibi görünüyor. Oysa 2-3 haftada 1 TVden canlı (Sky Sports sağolsun), canlı izleyemediğim haftalarda da geniş özet olarak düzenli izlediğim Udinese için şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Udinese'nin potansiyelinin altında kalmasının en önemli sebeplerinden biridir Di Natale. Elimde istatistik yok ama ayağına gelen her topu kaleye gönderme gayretinde bu adam. Yani hayatta kafasını kaldırıp boşta kim var diye bakmıyor veya asist yapma düşüncesi yok. Artık yaşı geçiyor olmasından ve ileride kendisinden söz ettirecek bir gol krallığı düşüncesinde olduğundan mıdır bilinmez, her atakta kendisinden daha müsait durumda olan bir takım arkadaşı olmasına rağmen topu kendi kullanıyor. Bunun yanında D'agostino ve Gökhan da bu sene oldukça düşük tempoda oynuyorlar. Yaratıcı oyuncuları az. Oysa altyapısı ve scout sistemi çoğu Serie A takımlarının üzerinde bir takım Udinese. Kadroları daha dengeli, daha iyi olabilirdi.

    YanıtlaSil