9 Mart 2010 Salı

Zamanı Geldi de Geçiyor Bile


Yılmaz Vural'ın seveni var, sevmeyeni var. Beğeneni var, beğenmeyeni var. Ama yaptıkları ortada. Kariyerini sonlandırana kadar çalıştırır mı bilmem ama 3 büyüklerden birini çalıştırmayı fazlasıyla hakediyor bence. Bu sezon ilk 4 maçta puan alamayan Kasımpaşa'nın başına geçti bilindiği gibi. Fenerbahçe son 17 haftada 27 puan toplarken, Kasımpaşa da aynı sürede 27 puan topladı. Üstelik bir maçı eksik. Maçların çoğunu da son dakikalarda kaybettiği/kazanamadığı gerçeği var.

Fenerbahçe'nin kadrosu, bütçesi, taraftarı, mazisi bir yanda, Kasımpaşa'nınkiler bir yanda. Daha ne yapmalı Yılmaz Vural merak ediyorum.

11 yorum:

 1. yılmaz vural'ın yapması gereken bence biraz daha az yorum, biraz daha az şovmen hareketler
  ağır olda molla desinler derler, hiç bir fenerbahçeli ne kadar iyi antrenör olursa olsun, bu kadar kendini yerden yere atan bir adamı takımının başında görmek istemez diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 2. munsal: merhaba, o konuda hem fikiriz. ama bence bunun bir de artı tarafı var, daum kulübeden bile çıkmıyor artık maçlarda. bu yönünü hiç sevmiyorum daum'un. belki yılmaz vural kadar da yırtınmak iyi değil ama ortasını bulmak lazım.

  YanıtlaSil
 3. tamam, yilmaz vural'in sovmen yani son derece antipatik de, sanki agir olsa üc büyüklarin basina gececek miydi?

  YanıtlaSil
 4. gs maçında yorumcular gs övmekten kasımpaşanın oyunun görmezden geldiler, eğer yetenekli oyunculara sahip olsalar 1-0 / 2-1 lik arada kasımpaşa maçı kendi lehine 2-1 yapabilirdi. her hücumda bekler ileri çıkıyor, gsın yaptığı hücum presini paslaşarak kırdılar üstüne bir de atak yaptılar. modern bir takım nasıl oynarsa öyle oynuyor kasımpaşa.

  ama yılmav vurala soruyorum bu zamana kadar neredeydin? eskiden bunları yaptın da biz mi görmedik? kasımpaşa kariyerinde zaten gitti denilen bir takımı ancak böyle oynatarak bir fark yaratabilirim diye mi düşündü acaba. zaten oyuncuların korkmayıni korkmadan istediğiniz gibi oynayın nasılsa kötü bir durumda kovulacak benim diye telkinde bulunuyormuş... :)

  YanıtlaSil
 5. erdem: yılmaz vural bundan önce de gayet başarılı bir antrenördü. kendi sitesi var, oradan bakabilirsin geçmişine. :)

  http://www.yilmazvural.com/Default.asp

  YanıtlaSil
 6. 2 defa türkiye kupası finali harici bir başarı görmüyorum, ki onu da ekstrem bir örnek olarak almıyorum. Yıllardır bu ligde; Tolunay Kafkas, Kayseriye geldiği ilk yıl aldı kupayı. Sen onca yıl 2 kupa finalinden bahsediyorsun. Kayseri iyi takımdı şuydu buydu diye de düşünmüyorum. Uzuuun senelerden bahsediyoruz burda. En son ne zaman bir takımı ilk dörde sokmuş yılmaz hoca?

  Kasımpaşa'da iyi bir Yılmaz Vural görüyoruz, o yüzden soruyorum bu zamana kadar neredeydin hocam? diye.

  YanıtlaSil
 7. Fenerbahce teknik direktörüne yalaka diyen bi insan haketmiyor Fenerbahce yi

  YanıtlaSil
 8. Karakter olarak yetersizliğini geçelim, ki hiç kimse Fenerbahçe teknik direktörüne yalaka diyemez, antrenörlük anlamında da Fenerbahçe'ye yakışan bir adam değil Yılmaz Vural.

  Kariyerinde doğru dürüst hiçbir başarısı yok. Ya sezon başında başlayıp sezon ortasında bırakır, ya da sezon ortası gelir sezon sonu gider. 2 sene üst üste çalıştırdığı bir takım yok. Başarılı olduğu bir takım da yok. 3 sene önce Antalya'da da başarılı deniyordu sonra küme düştü Antalya. Kasımpaşa da hala düşme tehlikesini atlatmış değil.

  Yılmaz Vural önce bir takım alsın onu ligde ilk 5'e soksun, ya da kupada final oynatsın ondan sonra bakalım durumuna

  YanıtlaSil
 9. Adamda öyle garabet bir kariyer var ki kendi sitesinde allayıp pullamasına rağmen bir halta benzetememiş..

  Fair Play ödülü demiş. Marizlediği futbolcuları bilmesek neyse diyecez..

  T.D olarak başarılar demiş.Alt lige yolladığı ya da tam canı çıkmak üzereyken bırakıp kaçızladığı nice takımdan eser yok..

  Diğer başlığın zaten adı bile yetiyor. "UEFA Kupası Oynama" diye başlık ismi mi olur yahu. O iki maç da bizde geçirdiği birkaç ayın anısı işte..

  Gerçi Fener' e gitsin tabii bizim sorunumuz değil, milli takımdan uzak tutsunlar yeter..

  YanıtlaSil
 10. abi küme düşmesi potası 39 olur diyip, 39 puanla küme düşen bi adam nasıl başarılı olabilir ya:D:D

  YanıtlaSil
 11. baldur: çok takılmamak lazım bunlara. :) antalyaspor'a o dönemki kadroda da iyi futbol oynattığını unutmayalım. bizde adam gibi bir maç oynamayan ali bilgin orada yıldızdı, düşün...

  YanıtlaSil