29 Mayıs 2010 Cumartesi

Oğul Schmeichel Leeds'te


Efsane kaleci Peter Schmeichel'ın oğlu da bilindiği gibi kaleci. Manchester City'de oynadığı dönem kendisinden çok şey bekleniyordu ama kaleyi diğer bir yetenekli genç Joe Hart'a kaptırdı ve yedek kaldı. Daha sonra da Shay Given'ı aldı Manchester ekibi ve Hart Birmingham'a kiralandı, Schmeichel da Sven-Göran Eriksson'un isteğiyle Notts County'ye transfer oldu. League Two'da mücadele eden County'ye transferi belki riskti ama maçların tamamına yakınında oynadı, neredeyse yarısında gol yemedi ve sezonun en iyilerinden biri oldu. Üstelik de açık ara şampiyon oldular.

Alt liglere düşen Leeds United ise bu sezon yeniden Championship'e yükseldi. Umarım eski günlerine geri dönmek isteyen Leeds'te şans bulur ve başarılı futbolunu devam ettirerek tekrar Premier Lig'de oynar oğul Schmeichel.

2 yorum:

  1. City'de sıkı takipçisiydim.Gerçekten yetenkli bi kaleci ama arkasından gelen Joe Hart eldivenleri kaptı.Ama umuyorum ki Leeds'ten bir sonra ki durağı daha büyük bir klüp olacak.

    YanıtlaSil
  2. Efsane kaleci Schmeichel'ın oğlu Kasper ve eski günlerini arayan takım Leeds, çok güzel bir buluşma olmuş. Sonu güzel bitecek bir öykünün başlangıcı gibi sanki. Umarım her iki taraf için de iyi olur.

    YanıtlaSil