2 Haziran 2010 Çarşamba

Artık Çok Geç


Başladığım film tavsiyelerini aksatmayayım. Bu sefer ki filmimiz başrolde Fikret Kuşkan'ın oynadığı Artık Çok Geç. Zamanında Atv için çekilen bir televizyon filmi olduğu için çok bilinmez ama benim en sevdiğim Türk filmlerinden biridir. Film hakkındaki düşüncelerimi bir zamanlar Ekşi Sözlük'te yazmıştım. Şu linkten izlenebilir (kalite düşük ama idare edeceksiniz artık).

2 yorum:

 1. Bu internette dolaşan versiyonunde kesilen sahneler var değil mi?

  Şu muhteşem filmi Atv yayınında izleyen o kadar az insan var ki, doğrulatamadım. Bir de sana sorayım.

  ***sıpoylır***

  Veli'nin kendini astığı sahne orijinal versiyonda vardı değil mi? Yoksa film beni bundan 10 yıl önce fena çarpmış, bu sahneyi zihnimde oluşturup filme montajlamış mıydım?

  Haydar'ın Buse'nin kapısına bir kamyon çiçeği yıktıktan sonra Buse ve Haydar'ın replikleri efsanedir. Bir de kokteyldeki garson-Haydar muhabbeti tabii. :)

  Oturup bir daha izlemek istedim şimdi. Hey gidi...

  YanıtlaSil
 2. selam noat samisa,

  evet ben hatırlıyorum kestiği sahneyi. tv'de birçok kez izlemiştim. elbette yanlış da hatırlıyor olabilirim ama astığı sahneyi gösteriyordu.

  benim için babanın gitarı kırdığı sahne, sonra yine veli gecenin bi yarısı abisiyle birlikte sokaktayken, mafyaların korkup kaçtığı sahne.. unutulmaz bunlar ki evet dediklerin de süperdir. cidden acayip severim filmi ve sanırım çok az kişi bildiği için daha da fazla seviyorum. :)

  muhallebici'nin oğlu vardır yine bu kadar efsane olmasa da yine kuşkan'ın.

  YanıtlaSil