17 Ağustos 2010 Salı

Robinho Transferi Hakkında Birkaç ŞeyBir aydır Robinho'yla yatıp kalktığımıza göre yönetim ne kadar inkar etse de böyle bir transfer çabası var demektir.

Robinho'yu alırız almayız o ayrı mesele. Ama madem onu alacak kadar paramız var neden ihtiyacımız olan mevkilere daha efektif adamları düşünmüyoruz izanım almıyor.

Robinho için bahsedilen 30 milyon avroya, kabaca Gökhan İnler, Hamit Altıntop, Eren Derdiyok üçlüsünü transfer edebiliriz. Bu üçlü sağ bek, ön libero ve forvet problemimizi çözer artı yabancı kontenjanı probleminden de yırtarız.

Sağ bekinde Lahm, ön liberonda Essien oynar o zaman oyuncu kaliteni bi level yukarı taşımak için Robinho'ya talip olursun. Takım bu kadar eksikken bir de üstüne kontenjan problemin varken Robinho'ya talip olmak bile fantastik edebiyat gibi geliyor bana.

Beşiktaş'ta böyle bir kulüp Stavrumlar, Ohenler nerede Robinho nerede? Bi ortasını bulsak piyasayı dağıtacaz de neyse...

4 yorum:

 1. Gökhan İnler, Hamit Altıntop, Eren Derdiyok üçlüsünü kim istemez ki? hatta bu üçlüye serdar taşçı'yı da ekleyebiliriz ki takımın ihtiyaç duyduğu adamların başında gelir. lakin bu dörtlüden hangisi kariyerini türkiye'de devam ettirmek ister? eren için başka engeller daha olduğu da bir başka gerçek.
  bunları derken olası bir robinho transferini istediğim sanılmasın. takımın en ihtiyacı olmayan bölgeye yapılması düşünülen bir transfer ayrıca kocaman adamın oturtmak istediği sistem ile de taban tabana zıt bir adam.

  son olarak gökhan inler kalitesinde ve serdar taşçı kalitesinde iki adam ihtiyaç olduğu bağırmaya devam etmekte.

  YanıtlaSil
 2. "Robinho için bahsedilen 30 milyon avroya, kabaca Gökhan İnler, Hamit Altıntop, Eren Derdiyok üçlüsünü transfer edebiliriz."

  kabaca diyorsun da gökhan en az 20m zaten.

  YanıtlaSil
 3. stavrum'a, ohen'e gitmene gerek yok. gordon schildenfeld vardi bu takimda daha gecen seneye kadar.

  YanıtlaSil
 4. @Consigliere Euro 2008 öncesinde olsaydık dediğin doğru olabilirdi lakin, aradan geçen süre zarfında hem Gökhan'ın daha fazla parlamaması hem de kulüplerin maddi yapısındaki gerileme bol milyonlu rakamları hayale dönüştürüyor. Şu an için City ve Barça gibi biri iki dev dışındaki herhangi bir takım bir ön liberoya 20 milyon avro veremez. Hatırlarsanız Euro 2008 sonrası Mehmet Topal için 15 milyon avrolardan bahsediliyordu, bu sene 4 milyon küsüre transfer oldu. Gökhan için de benzer bir durumun sözkonusu olacağını düşünüyorum.

  @kafa radyo bence Türkiye'deki bu ücretler olduğu sürece gelirler. Vergi kolaylığı ve İstanbul'u da işin içine katarsak. Üç büyükler Avrupa'nın A class takımlarının ardından tercih edilebilecek kulüpler olarak görülüyor. Gökhan da 27'sinden gün almış adam gelmeyecek de turşusunu mu kuracak :)

  Serdar Taşçı içinse durum biraz farklı kulüp altyapısından yetiştiği için manevi bi mevzu var ortada. Ederinden fazla bir bonservis ödememiz gerekir. Galatasaray-Arda ilişkisi gibi onunki biraz. Ki daha geçen hafta milli takımda kaptanlık yaptı. Aralarından en çok Serdar'ı isterim ama o biraz zor :/

  YanıtlaSil