24 Eylül 2010 Cuma

Bombacı Uğur & Okocha


Kasım 1992... Bizim kuşak o günlere yetişemedi, dolayısıyla bu maçı/maçları asıl Ich, Belgarath, Canim Lise Yillari (Ekşi Sözlük'ten üçü de) gibi bir üst kuşağın hafıza adamlarından dinlemeli... Galatasaray evinde Frankfurt ile karşılaşıyor, Uğur Tütüneker harika bir vuruşla turu getiriyor. Peki sol taraftaki topçu kim? Bizim Okocha... Henüz 19 yaşında o zaman. Vuruş anında o bölgede onun mu olması gerekirdi sorusu golü açıklıyor belki de... Türkiye'de sadece 2 yıl kaldı ve unutulmazlar arasına girdi. Birkaç yıl daha oynasaydı Hagi ve Alex'in yanına yazılırdı diyorum ismi.

Aynı gün Sigma Olomouc'dan 7 yiyoruz bilindiği gibi... İslam Çupi o sinirle "Fenerbahçe satıldı" diye başlık atıyor ertesi gün. Gerçi form durumu, moral falan dinlemeden 3-4 gün sonra Galatasaray'ı deplasmanda Aykut'un golüyle 1-0 yeniyoruz ya, o da bir Fenerbahçe klasiği... :)

4 yorum:

 1. korneri boliç kullanmıştı. forma reklamı emek sigortaydı.

  4 gün sonra sami yen'de oynanan derbide numaralıdaydım. "oku bakiyim aykut" tezahüratı yapmıştı fenerliler.

  maçtan çıkarken fedon'u görmüştüm. stat girişinde hediye edilen sarı-kırmızı sopanın içine saklamalı bayrağı hala saklarım.

  YanıtlaSil
 2. Okocha o yıllar sağbek olarak oynuyordu E. Frankfurt'ta.Ondan orda Okocca var. Kısa süre içinde üstün tekniği ile 10 numaraya evrildi. Çok da iyi bir 10 numara oldu. Ama sonraki yıllarda yani 10'dan sonra savunmaya hiç yardıma gelmemiştir. Tembellik etmeyip defansif yönünü de oyununa katsaydı biraz, çok daha yukarılarda olurdu kariyeri kanatimce...

  YanıtlaSil
 3. Bu maçta Okocha Yusuf Altıntaş'a bacakarası atmıştı ve ''rambo Yusuf''delirmişti.GS maçındaki Aykut Kocaman'ın golü muhteşemdi.Ceza yayında Stumpf un üzerineden aşırtıp almıştı ve doksana bırakmıştı.Değişik günlerdi...

  YanıtlaSil
 4. o aykut klasiği bozmaz umarım bu sene..

  YanıtlaSil