11 Eylül 2010 Cumartesi

Kayserispor-Fenerbahçe: Maç Öncesi


Öncelikle iki takımın kadrolarını yazayım;

Kayserispor: 16- Hamidou, 3- Hasan, 4- Serdar, 5- Amisulashvili, 6- Selim Teber, 7- Troisi, 10- Cangele, 14- Santana, 15- Hamza, 18- Abdulkadir, 23- Furkan 

Yedekler: 12- Gökhan, 8- Abdullah, 9- Zalayeta, 11- Mehmet Eren, 20- Savaş, 21- Semih, 28- Volkan

Fenerbahçe: 1- Volkan, 2- Lugano, 3- Yobo, 5- Emre, 7- Niang, 10- Alex, 11- Stoch, 16- Cristian, 17- Okan Alkan, 38- Mehmet Topuz, 88- Caner Erkin

Yedekler: 85- Serkan Kırıntılı, 20- Özer, 21- Selçuk Şahin, 23- Semih, 27- Andre Santos, 39- Gökhan Ünal, 92- Dia

Kadrolara baktığımızda ilk olarak Moritz'in eksikliği göze çarpıyor. Yanılmıyorsam sakatlığından dolayı kadroda yok. Kayseri ilk 11'inde Furkan 1990, Hasan Ali ve Serdar 1989, Troisi 1988 doğumlu. Hamza ve Abdulkadir de genç. Fenerbahçe'nin ise genç Okan, Caner ve Stoch'u bir kenara koyduğumuzda çok daha tecrübeli bir kadrosu var.

Yabancı kontenjanına Dia ve Andre Santos takıldı, bilindiği gibi Bilica da ilk 18'e giremedi. Ben Alex'in bu akşam yedek kalma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyordum, Alex'in yerine Dia'ya şans verir diyordum Aykut Hoca ama Kaptan'a formasını vermiş. Niang hat-trick yaptı Milli Takımı'nda, Stoch da golünü yazdı, formda olduklarını söyleyebiliriz. İlk defa oynayacak olan Yobo'nun Lugano ile uyumu ve genç beklerimizin yapacakları önemli. 

Ayrıca Mehmet Topuz'un eski takımına karşı yapacaklarını merakla bekliyorum. Yine sık sık içeri mi girecek, yoksa 0'a inip orta mı yapacak? Kayseri'de ise Zalayeta ve Abdullah muhtemelen 2. yarıda oyuna girecektir. Tabii son durumunu ben de bilmiyorum lakin fizik durumu kötü değilse Zalayeta her zaman tehlikedir. Ayrıca diğer bir yeni transfer Santana'nın da oyunu maçın gidişatını etkileyecektir.

Kayseri'de Cangele çok beğendiğim bir futbolcu, şimdiye kadar neden 4 büyükler tarafından transfer edilmediğini de anlayabilmiş değilim. En kötü +2 olur. Bu akşam daha kontrollü oynayacağımızı düşünüyorum. Sonuçta Kayseri ligin iyi ekiplerinden. Karabük'te vs. berabere kalırsak fazla tepki çeker ama Kayseri deplasmanında 1 puana fazla laf edilmez. Cangele'yi etkisiz hale getirirsek ve duran toplarda Yobo'yla Lugano kritik hatalar yapmazsa, ileri uçtaki etkili silahlarımızla maçı zor da olsa kazanırız diyorum.

Tabii maçın başında iki takımdan biri, özellikle de Kayseri gol atarsa, Trabzon maçında olduğu gibi 3-4 golden fazlasını da izleyebiliriz. İnşallah hakem hatalarının konuşulmadığı, yıldızlarının güzel hareketler yaptığı ve önemli sakatların yaşanmadığı bir 90 dakika yaşarız. Kritik Beşiktaş derbisi öncesi 3 puana ve morale ihtiyacımız var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder