20 Eylül 2010 Pazartesi

Rıdvan Dilmen Vs. Aykut Kocaman


Rıdvan Dilmen Fenerbahçe'den istifa ettiğinde MTK'ya elenmiştik hatırlayacağınız gibi. Zaten kendisi turu geçsek bile istifa edeceğini söylemişti. Ogün Altıparmak olaylarını bilen bilir, şimdi o konuyu hiç açmayayım. MTK'ya elenmiştik, ligde ise 5 maçta 3 galibiyet, 2 beraberliğimiz vardı, 11 puan toplamıştık. Aziz Yıldırım da bir Fenerbahçe efsanesi olan Rıdvan Dilmen'in istifasına karşı çıkmayarak sonrasında Zeman'ı getirmişti. Pendik faciası falan derken Galatasaray 4 yıl üst üste şampiyon oldu, UEFA Kupası'nı kazandı.

Az önce yazdığım maç yazısında da söylediğim gibi, Aykut Kocaman'ı deli gibi severim (belki Rıdvan'dan da fazla) ve takımın başında kalması taraftarıyım. Bunu yazmamın sebebi de Aykut Kocaman'ın başarısızlığı değil Aziz Yıldırım'ın hataları. Ligde 7 puanımız var, Avrupa'da Young Boys ve PAOK'a elendik değil mi? O zamanki kadromuzdan daha mı güçsüzüz? Hayır. E Aykut Kocaman'ı göndermeyen Aziz Yıldırım Rıdvan Dilmen'i neden göndermişti -istifasını kabul etmişti- daha başarılıyken?

Hata yaptım diyebilir belki bu durum şu an sorulsa. E tamam, tabii ki hata yapabilirsin, insanız neticede. Peki sen hata yapınca sorun yok da antrenörler hata yapınca nedendir ortalığı yangın yerine çevirmek? Bu sorunun cevabı verildiği gün Fenerbahçe'de bir şeyler düzelmiş demektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder