15 Eylül 2010 Çarşamba

Şampiyonlar Ligi'nde İlk Gecenin Ardından


Ben ilk yarıda Bursa-Valencia, 2. yarıda Lyon-Schalke maçını izledim. Bursa maçıyla söylenecek çok şey yok aslında. 4-0 gibi bir sonucu kimse beklemiyordu herhalde maç öncesi. Bursa'nın 2. maçı İskoçya'da, oradan ne yapıp edip puan almaları lazım. Çünkü Rangers bu akşam kalesinde gol görmemeyi başardı ve Manchester United ile deplasmanda 0-0 berabere kaldı.

A Grubu'ndaki 2 maç da 2-2 sonuçlandı. Tottenham 2-0 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı. Defoe'nun eksikliğini çok hissediyor olmalılar. Gerçi Bremen'in de defansında önemli eksikler vardı. Maçlardan önce Twente gol atarsa maç üste gider yazmıştım, ilk yarıda 2'şer gol atılmış ve İnter 2. yarıda tekrardan öne geçememiş. Tabii maçların geniş özetlerini de seyretmek lazım.

B Grubu'nda Benfica beklendiği gibi kazanmış. Gollerin biri Oscar Cardozo'dan. Benim 2. yarısını izlediğim Lyon-Schalke maçından bahsedecek olursam... Schalke 38. dakikada 10 kişi kalmış, zaten 21. dakikada da golü yemişler. Taş gibi takım denir ya, Lyon tam da öyleydi. Tabii 11'e 11 oynansa durum çok farklı olabilirdi. Ama benim izlediğim dakikalar boyunca Schalke'nin tek bir pozisyonu bile yok diyebilirim. Raul bu yaşta koşturdu ama boşa.. Lyon oyunun hakimiydi, Schalke'yi kendi yarı alanına mahkum etti. Top yaptı ve birçok pozisyona girdi. Ama 2. gol bir türlü gelmedi. Magath takımını 55 dakika 10 kişi oynatan oyuncusunu tokatlamış olabilir. :)

D Grubu'nda da bir Barcelona klasiği yaşandı, Hercules maçını unutturdular ve Panathinaikos'u 5'lik yaptılar. Messi bir de penaltı kaçırmış. Gökdenizli Rubin Kazan ise son dakikalarda yediği golle deplasmanda 1-0 mağlup olmuş Kopenhag'a. Gökdeniz 77. dakikada oyuna girmiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder