6 Eylül 2010 Pazartesi

Yeni Ankarasporumuz: Bugsaşspor


Detayları tam bilmiyorum, yanlış bir şey de yazmak istemiyorum lakin Gökçek Ailesi planlarına devam ediyorlar. Bilindiği gibi Ankaraspor Bank Asya 1. Lig'den de ihraç edilmişti, transfer sezonunun bitmesine kısa bir süre kala Ankaraspor ve Tff 2. Lig'de mücadele eden Bugsaşspor arasında birleşme gerçekleşti ve Ankaraspor'un kadrosunda kalan futbolcularla teknik heyet, Bugsaş'a geçti.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Bugsaş'ın başında, daha önce Ankaraspor'un teknik direktörü olan ve Ankaraspor'un ligden ihraç edilme sürecinde Ntvspor'da açıklamalar yapan Zeki Önder Özen var. Hatırlanacağı gibi daha önce de Fenerbahçe'de antrenördü. Kadroya ise Fenerbahçelilerin bir dönem umut taşıdığı Gürhan Gürsoy, 2. Lig'lerin kralı Taner Demirbaş, eski Bursasporlu Ender Alkan, yine Fenerbahçe altyapısından yetişen ve en son Konya'da oynayan kaleci Haluk Tanrıseven, uzun süre Süper Lig'de oynayan tecrübeli Tayfun Türkmen, Antalya, Ordu ve Karşıyaka gibi önemli kulüplerin formasını giyen Serdar Sinik vb. oyuncular katıldı.

E Ankaraspor'un alt liglerden gelip de Süper Lig'de edindiği pozisyonu hatırlayalım. Durum farklı mıydı? Mütevazi bir kulüp olan Bugsaş bu oyuncuları nasıl oldu da birden kadrosuna kattı? İlk 2 maçını da 1-0 kazanarak iyi bir başlangıç yaptılar. Kadro "baştan aşağı" yeni ve nasıl olduysa bütün oyuncular ve teknik heyet 19 Ağustos'ta sözleşme imzalamış. 

Bugsaşspor Bank Asya 1. Lig'e yükselemeyebilir ama şimdiden Federasyon'un konuyu inceleme altına alması gerekir. Yoksa Bugsaş gider, bir başka kulüp gelir, Gökçekler'de çare tükenmez!...

2 yorum:

  1. çok ilginç bir bilgi.Aslında Ankaraspor da düşmedi mi ? seneye aynı ligde olabilirler...

    YanıtlaSil
  2. ankaraspor bütün liglerden men edildi yani seneyede yoklar

    YanıtlaSil