14 Eylül 2010 Salı

Yüksel Yeşilova Konusu


Öncelikle dün olayları takip etmeyenler için özet geçeyim, Samsun'da oynanan Samsunspor-Mersin İdman Yurdu maçı sırasında, Mersin İdman Yurdu teknik direktörü Yüksel Yeşilova, öz abisi tarafından bıçaklandı. Daha sonra Samsun Valisi tarafından "aile içi mesele" olduğu söylendi. Tabii herkes konuya kilitlenmişken bıçaklama nedenini kimse tam olarak bilmiyordu. İlk olarak Trt'de Erdoğan Arıkan ve Hakan Şükür'ü dinledim, Erdoğan Arıkan bıçaklayan kişinin kızıyla konuştuğunu, şu anda ekranda söyleyemeyeceği bir nedenden dolayı olayın gerçekleştiğini söyledi, tek tarafı dinledikleri için doğruluğunun elbette kesin olmadığını da ekledi. Ben o ara bir şeyler sezmiştim ama sonuç olarak Yüksel Yeşilova mağdurdu.

Olayın Kanaltürk/Son Kale bölümüne geçmeden önce söylemeliyim ki, Samsunspor taraftarlarının ve camiasının bu olayla hiçbir ilgisi yok, olay tamamen kişisel aile meselesi, adam cam bölmeyi kırarak girmiş sahanın içine, dolayısıyla Samsunspor bu olay yüzünden hiçbir ceza almamalı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde, Reha Muhtar, Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu'ndan oluşan Son Kale ekibine, telefon bağlantısıyla Yüksel Yeşilova'nın abisinin eşi ve oğlu bağlandı. Söylendiği kadarıyla, Yüksel Yeşilova bundan 5 sene önce, yeğeninin karısına tecavüz etmiş, sonra da tehditle 1 sene boyunca birçok kez beraber olmuş. Abisinin bu akşam onu bıçaklama sebebi de buymuş. Yüksel Yeşilova ile ilgili birçok iddia sundular, rezil bir insan olduğunu söylediler. Olayın Samsun'la hiçbir ilgisi yok diyorum, çünkü adam bu olayı yapmak için Alanya'dan gelmiş, Samsun'da falan yaşamıyor. Yeşilova ailesi de Adanalı.

Daha sonra ise ameliyat olan Yüksel Yeşilova yayına bağlandı. Yayında olduğu sürece yaptığı konuşmalardan edindiğim izlenim, "hiç de sağlam pabuç" olmadığı yönünde. Özellikle Erman Toroğlu, Yeşilova'yı çok sıkıştırdı. Adam önce yeğeninin eşiyle hiçbir ilişkisi olmadığını söyledi, iddiaları reddetti. Daha sonra yeğenine, "Sen karına sahip çıkmazsan..." dedi ve o sırada yeğeni, "Ben karıma sahip çıkmadım diye, karımı sen mi düzecektin?" deyip lafa girince program doğal olarak bir anda karıştı, Müge Anlı'nın sabah programlarından farkı kalmadı.


Bu mesele dışında Erman Toroğlu, Mersin'in yerlisi olduğunu ve geçmişte Mersin'de top oynadığını belirterek, Yeşilova'ya Mersin'in başına nasıl geçtiğini, ne gibi diplomaları vs. olduğunu sordu. Yüksel Yeşilova hiç futbol oynamamış. Üstüne Türkiye'de herhangi bir antrenörlük kursuna gitmemiş, buradan aldığı diploması falan yok. Almanya'dan bir diploma almış, ama o burada geçerli olmuyormuş, bir de Romanya'dan almış. Daha diplomasının buradaki karşılığını bilmiyor. Nasıl bunu bilmez bir Bank Asya hocası anlamadım. Erman Toroğlu bunları haklı olarak sorunca, Toroğlu'na önce "Almanya'da senin gibi dandik adamlar yok" dedi, ardından "Ben sana diplomanın şeklini şimdi gösterirdim de..." dedi, Allah'tan o sırada Erman Toroğlu sinirlenip bir el hareketi yapmadı canlı yayında, rezillik iyice artabilirdi. Tabii tansiyon iyice yükseldi, daha sonra reklam arası verildi ve Reha Muhtar başta olmak üzere, tüm ekip telefonla Yeşilova hakkında bilgi aldı.

Ahmet Çakar'a söylendiği kadarıyla, Yeşilova daha önce Türkiye'de birçok kulüpte çalışan Multescu'nun yardımcılığını yapmış, sonra Romanya'ya gitmiş ve bu sayede buralara kadar gelmiş. Ama antrenörler derneği tarafından üyeliği iptal edilmiş.

Toparlayacak olursam, bu tecavüz-ilişki olayı hala iddiadır. Fakat Yeşilova reddetmesine rağmen çirkin bir şekilde "Sen karına sahip çıksaydın..." deyince, ben ilişki yaşadıklarını anladım. Eminim dün akşam Son Kale'nin o bölümünü izleyenler de benimle aynı kanıdadırlar. Bunun dışında özellikle Erman Toroğlu'yla bir teknik adama yakışmayacak çirkinlikte konuşması ve hakaretleri, hiç futbol oynamaması, üstüne Türkiye'de hiçbir antrenörlük kursuna gitmemesi, Romanya'daki diplomasının Türkiye'deki karşılığının ne olduğunu bile bilmemesi, bu adam nasıl Bank Asya'da takım çalıştırıyor dedirtti bana.

Zaten dünkü olaylardan sonra bir daha takım çalıştırabilir mi ülkemizde şüpheliyim. Kendine ait bir de sitesi var, merak edenler buradan bakabilir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder