1 Ekim 2010 Cuma

"Çakıcı Canım Ciğerim"


27 Ağustos 1998 tarihli Milliyet Gazetesi'nden foto.. Orhan Gencebay, Mehmet Ali Yılmaz ve Alaaddin Çakıcı.. Fotoğrafın yanında şu yazıyor, "Tarih 16 Ağustos 1991. Yer İstanbul'daki Büyük Kulüp. Alaaddin Çakıcı'nın kız kardeşi Gamze Çakıcı'nın düğünü. Davetliler arasında Mehmet Ali Yılmaz da var. Hatıra fotoğrafı çekilirken Çakıcı, Yılmaz'ın koluna giriveriyor."

Haberin de Mehmet Ali Yılmaz ile ilgili kısmı şu şekilde;

"Alaaddin Çakıcı'nın 1992 başlarında göz altına alınması sırasında dönemin bakanları Mehmet Ali Yılmaz ve Ömer Barutçu'nun devreye girdiği iddialarını yanıtlayan spordan sorumlu Devlet eski Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, 'Alaaddin benim canım ciğerim. Tabii ki konuşurum da, yemek de yerim' dedi."

...
...
...

'Delikanlı Çocuktur'

Mehmet Ali Yılmaz ise Çakıcı ile olan ilişkisini anlatırken, Trabzonlu olması sebebiyle kendisini tanıdığını belirtirken Ankara'da yemek yediklerini doğruladı. 'Alaaddin benim canım, ciğerim' diyen Yılmaz, şunları söyledi; 'Delikanlı çocuktur. Konuşur da yemek de yerim. İnsan tanıdığı biri ile oturup konuşmaz mı? Üstelik Trabzonlu olması sebebiyle benim hemşerimdir. Alaaddin'le konuşma yasağı mı var? Sene 1992, ben o zaman politikacıyım, politikacı herkesle konuşur. Konuşma yasağı mı var? O söylenen günde oturup arkadaşlarla yemek yemiştik. Başka işlerini, ne iş yaptığını bilmem. Hukuk dışı adaletsiz bir işi varsa, gidin onu MİT'e sorun.'

Mehmet Ali Yılmaz, Sedat Peker için de, 'O da bizim yeğenimiz. Onun daha genç olması sebebiyle yeğenimiz diyorum. O da Karadenizlidir, iyi çocuktur. Onunla da zaman zaman beraber olmuşluğumuz vardır. Yemek masamızda bulunmuştur. İnsan sevdiği insanlarla bir arada oturmaz mı? Konuşmamak diye bir kural mı var?' diye konuştu."

1 yorum:

  1. Lube Ayar'ın Firar isimli kitabını okudun mu? (okumayanlara tavsiye ederim.)

    YanıtlaSil