6 Ekim 2010 Çarşamba

Hakan Ceylan Ve Yedi Yabancı

Ahmet Çakar bugünkü yazısında önemli bir konuya parmak basmış. Ek olarak bir şey söylememe gerek yok.

 "İŞGÜZARLIĞIN BÖYLESİ"

"Pazar gecesi Trabzon'da oynanan Beşiktaş maçında çok ilginç bir olay yaşandı. İkinci yarıda Ernst çıktı; Bobo girdi. Fakat daha sonra öğrenildi ki; Beşiktaş kenar yönetimi aslında Aurelio'yu oyundan alıp Bobo'yu sahaya sürmeyi düşünmüş. Değişiklik kağıdı hazırlanmış ve maçın dördüncü hakemi Hakan Ceylan'a verilmiş. İşte ne olduysa bu dakikada olmuş. FIFA kokartlı eski hakem Hasan Ceylan'ın oğlu Hakan Ceylan da bu değişiklik kağıdı eline ulaştığında kenar yönetimine "Bir Türk oyuncu çıkıyor, yabancı giriyor. Bunu yapamazsınız. Zira sahada 7 yabancı olacak" diyerek uyarıda bulunmuş. Sana ne kardeşim? Senin böyle bir görevin var mı? Dördüncü hakemin oyuncu değişikliğindeki görevi hakemi uyarmak, yedek oyuncunun teçhizatını kontrol edip sahadaki oyuncu oyun alanından çıkmadan yedeğini sahaya sokmamaktır. Bir dördüncü hakem böyle bir işgüzarlığı niye yapar? Yarın bir gün, bir başka dördüncü hakem böyle bir uyarıyı yapmazsa sorumlusu kim olur? 7 yabancı sahada olduğunda cezayı hükmen yenik sayılacak kulüp mü öder, yoksa buna müdahale etmeyen dördüncü hakem mi?

YA BEŞİKTAŞ KAZANSAYDI...
 
Çıkan Aurelio, giren de Bobo olduğunda her şey çok kolay. Çünkü ikisinin de neredeyse çocukluklarını biliyoruz. Ama yarın bir gün, Süper Lig'de diğer takımlarda böyle bir oyuncu değişikliği yaşandığında bir dördüncü hakemin çıkan ve giren oyuncuların milliyetini bilmeme olasılığı var. Ya o maçı Beşiktaş kazansaydı ne olacaktı? Bugün Trabzonspor bangır bangır bağırmayacak mıydı? Ya da Hakan Ceylan karışmasa, Trabzon 1-0 kazandığı maçı 3-0 almış sayılmayacak mıydı? Bugünkü 1- 0 sonrasında sezonun ikinci yarısında İstanbul'daki maçı Beşiktaş 2-0 kazanırsa, sonra da iki takım sezonu aynı puanla 1-2 bitirirlerse Beşiktaş ikili averajla rakibini geçmeyecek mi? Hakem sıralamayı etkilemiş olmayacak mı?"

2 yorum:

  1. Ahmet Çakar bıraksın bu işleri, tek istediği sansasyon yaratmak. hakemin uyarması normal, futbol bu heriflerin dilediği kadar hain, kalleş olmasın. varsın böyle bir durumda hepsi uyarsın.

    bizi (fbahce) uyarmadılar da çok mu iyi ettiler?

    YanıtlaSil
  2. Olur mu canim, macin olayi Burak'in kendisini kosuyoluna ayagina sokan Ernste takip kendini yere atmasi. Hakem isguzarlik yapmis falan, bunlar onemli seyler degil.

    YanıtlaSil