14 Kasım 2010 Pazar

3 Arkadaş...


Bizim semtte 3 abi var, 30'lu yaşlarının ortalarındalar. Eskiden maçlara sürekli gitseler de, artık evlenip çoluğa çocuğa karıştıkları için takımlarının maçlarını kahvede izliyorlar her hafta. Biri Fenerbahçeli, diğeri Galatasaraylı, ötekisi de Beşiktaşlı.

Fenerbahçeli olan Aziz Yıldırım'ı her şeye rağmen çok seviyor. "Başkan daha ne yapsın?" diyor. O hocalara takık. Bariç'inden Lorant'ına kimseyi beğenmiyordu. Takımı 2 kez şampiyon yapıp, 2 kez de son dakikalarda şampiyonluktan olan Daum'u bile gönderin diyordu. Şimdi de Aykut'a taktı. "Başarısız, gitsin" diyor... "E abi bu hocaları 12.5 yıldır kim zırt pırt gönderiyor, asıl suçlu o değil mi?" diyorum. "Olsun, başkana laf yok, onun yerine kim gelecek ki?" diyor.

Galatasaraylı olan Özhan Canaydın'ı hiç sevmiyordu. Birkaç ay öncesine kadar Adnan Polat hastasıydı. "Rijkaard, Baros, Kewell, Jo, Elano gibi isimleri Özhan Canaydın zamanında rüyamızda görürdük" diyordu. Geçtiğimiz aylarda olan seçimde de Polat'ı destekledi. Ama şimdi sorsan Adnan Polat için "Canaydın'dan da kötü çıktı galiba" diyor. Ne değişti ki diyorum, "Eskiden aldığı gibi oyuncuları alamadı, transferleri sona bıraktı, bizi kandırdı" diye cevap veriyor. "Ne olursa olsun 5 yıl takımın başında kalmalı" dediği Rijkaard'ın gittiği gün bir zil takıp oynamadığı kaldı. Hagi'yi çok seviyor ama o da başarısız olursa başkanla birlikte gitsinler bir zahmet artık diye ekliyor.

Beşiktaşlı olan ayrı bir alem. Onu terkedip giden eski aşkı Sevda'ya bile Yıldırım Demirören'e duyduğu kadar kin beslemiyordu. Ölse de kurtulsak derecesindeydi. Sırf ona bağırmak için arada maça gidiyordu. Denizli'yle şampiyonluk gelince doğal ve haklı olarak çok sevindi, başkana da tepkisini biraz azalttı, o kadar küfretmiyordu. Bu sene ise Schuster-Quaresma ve Guti üçlüsüyle birlikte dünyalar onun oldu. Schuster'e çok güveniyordu, Demirören'i sevmeye bile başlamıştı. En son Antep mağlubiyetinin ardında fırında rastladım, "Schuster'le de olmuyor, başkan Şifo'yu mu ikna etse acaba?" dedi.

Bana da söyleyecek söz kalmadı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder