12 Kasım 2010 Cuma

Yeni Transfer Değerlendirmeleri


Ligimiz başlayalı 3 ay oluyor, yeni transferlerimizin performanslarına kısaca değineyim istedim.

Mamadou Niang: Niang'ın transferinden mutsuz olan tek bir Fenerbahçeli dahi var mıdır? Sanmıyorum... Kezman ve Güiza transferlerinden önce Niang'ı veya Niang gibi bir adamı aldığımızı düşünsenize... Çalım atan, dikine oynayan bir golcümüz var artık. İnşallah sakatlığını bir an önce atlatır. Hava toplarında biraz daha etkili olabilirse başka bir şey istemiyorum ondan.

Miroslav Stoch: Yeteneğinden kuşkum yok ama uyum sorunu yaşıyor sanki. Ve bu bir süre daha sürecek gibi. Ya da bu çocuk deli gibi aşık. Bir şaşkınlık ifadesi var suratında. Hani romantik komedilerde olur ya... Biri sert bir tokat atsa kendine gelecek gibi. İstenilen performansı sergileyemedi henüz ama çok doğru bir transfer olduğu apaçık ortada.

Issiar Dia: Aykut Kocaman'ın bu sezon yaptığı en doğru iş transfer yönetimiydi. Geçen sahaya Brezilyalı oyuncu olmadan çıktık, bunu hayal bile edemezdik 2-3 sene önce. Niang, Yobo, Stoch gibi Dia da çok doğru bir transfer. Gerçi ben Alex oynayacaksa, Stoch ve Dia'dan biri yedek kalmalı demiştim, hala da aynı görüşteyim. Performanslarına göre birine forma vereceksek, bu Dia olmalı şu an için. Tribünde olduğum Kasımpaşa maçında da dehşetti. İnşallah uzun vadeye yayar oyununu.

Joseph Yobo: Çok daha iyisini almayacaksak, bir an önce bonservisi bizde olmalı. Nokta. İnşallah 3.000. golümüzü de o atar ve 2.000. golümüzü atan Uche'ye selamı çakar.

Caner Erkin: Bu Fenerbahçeli kardeşimizi çağırsak ve hangi mevkide oynamak istediğini sorsak "sol açık" der. Uğur Boral mevkisi yani. Ama bizde -Galatasaray'da da genelde olduğu gibi- sol bekte oynuyor ve kötü oynayınca da genelde taraftardan küfrü yiyor. Aykut Hoca en son enteresan bir şey denedi ve onu forvete yakın oynattı, tabii Samandıra'da birlikte onlar yaşıyor, biz değil ve elbette bazı şeyleri konuşuyorlardır. İnişli çıkışlı bir grafiği var demek en doğrusu olur. Çünkü bazen bayağı beğeniyorum Caner'i.

İlhan Eker ve kaleci Serkan için ne desem yalan olur. İlhan'ın sakatlığı var uzun süredir.

Son sözü yeni transferden sayabileceğimiz Colin Kazım için söyleyeyim. Geçen gün oynadığımız kupa maçında yaptığı müthiş hareketler -izleyenler anlamışlardır hangi pozisyonu dediğimi- ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu tekrardan ortaya koydu. Ama Dünya'nın en gamsız futbolcularından biri Kazım ve birkaç yıl sonra Antep'te, G. Birliği'nde vs. oynarsa hiç de üzülmem haline, kusura bakmasın. Haketmiyor çünkü taraftarın sevgisini.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder