23 Ocak 2011 Pazar

Yeni Bir Başlangıç Şansı


Normal şartlar altında takımımın 90 dakika içerisinde oynadığı futbol en az netice kadar önemlidir benim için. Ama dün Trabzonspor'un evinde 2 puan kaybetmesiyle normal şartların dışına çıkılmıştı... Haftaya da evimizde Trabzonspor'la oynayacağımız düşünüldüğünde, puan farkını 4'e indirmemiz ve lige yeni bir başlangıç yapma şansımız, artık rakiplerimizin değil, bizim elimizdeydi.

Dolayısıyla, dün akşam oynanan oyunu çok da önemsemedim. Semih, Niang ve Alex'in bir arada oynaması dışında, özellikle 1-0'ı yakaladıktan sonra geçtiğimiz sezonki Daum'un Fenerbahçesine döndük. Zaten geçtiğimiz sezonun da kilit skoru 1-0'dı...

Adı Gökhanovic olsa şimdi Chelsea'de oynayacak olan Gönül'ümüzün attığı şahane ötesi golle kazandık. Selim Soydan amcam bugünkü yazısında, "Sen insan mısın Gökhan?" diye sormuş, ben Şabanoğlu Şaban'daki cevabı vereyim, "Sen insan olamazsın... Sen meleksin, melek!!!" Gökhan'ın sırf golü değil, golden sonra da kademede yaptığı müdaheleler muhteşemdi.

Niang yine istenilen seviyede değildi. Güiza'yı adeta ....... malzemesi haline getirenler, neden Niang'ı hiç eleştirmez anlamam... Bende hala büyük kredisi var Niang'ın o ayrı konu ama, "titre ve kendine gel!" demek istiyorum buradan Niang'a... Öyle ki, Niang'ın maç boyu yapamadığı çalımı maçın son dakikalarında Yobo yaptı ki, ağzım açık kaldı.

Trabzonspor'un bu hafta içi Beşiktaş'la deplasmanda bir kupa maçı var ve iyice yorgun bir şekilde çıkacaklardır bizim karşımıza eğer Şenol Hoca yedek ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıkmazsa İnönü'de. Geçen sene hem ligi, hem de kupayı elimizden alan Trabzonspor'u yenme vaktimiz gelmedi mi? :)

Ligdeki durumların değişmesiyle transferler de daha fazla ertelenmeyecektir. Yazıyı dün akşam Sergen'in söylediği bir sözle bitireyim, "Orta sahaya yıllardır bir sürü adam alınıyor, onlar oynatılıyor, zor durumda ihale hep Selçuk'a kalıyor..."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder